Téma týdne: Sociální sítě

27. ledna 2012 v 15:29 | Pucíček |  Téma týdne
Tumblr_lmzf0jttdl1qgajuco1_400_large

Já se zde budu bavit hlavně o Facebooku, protože ostatní sociální sítě jdou mimo mě. No a to doopravdy velkým obloukem. Takže jak začít ? Téma sociální sítě je totiž první ke kterému mám doopravdy pořádně co napsat a nebudu tady tlachat jen nějaké nesmysli.


Začneme u soukromí. Někteří lidé si neuvědomují že jejich fotky, videa a soukromé informace na Facebooku může vidět úplně každý. Proto si informace pořádně nezabezpěčí. Já osobně má u každého alba jinak nastavené soukromí. Nejspíš jenom moje profilové fotky jsou k nahlédnutí všem uživatelům. Je znám nejeden případ kdy někdo zneužil osobní údaje uživatelů. Ale proč vám to tady vlastně vyprávím ? Určitě jste o tom slyšeli už něco aji vy. Někteří (zejména dívky) se ale nikdy nepoučí. Dále se fotí v odvážném oblečení, provokativních pózách a s našpulenými rtíky bez jakéhokoliv nastavení soukromí. Ať se potom nediví, že je hned za rohem přepadne pedofil. Nemluvě o tom že některým ještě teče mléko po bradě. Až už jsme u tzv. blbek z facebooku. Všichni prostě známe. Jdou na záchoch a hned to musí oznámit celé facebookové komunitě.

Facebook má kromě zneužívání osobních údajů, ale i světlé stránky. Například když se na něčem potřebujete s někým domluvit tak nemusíte plítvat penězi za SMS a telefonování. Vždyť na facebooku jsou všichni pořád online. Dozvíte se tam třeba taky jména různých lidí. Kdyby nebylo facebooku tak nevím jak se většina lidí ze školy co znám vůbec jmenuje. Také se tam o lidech mnoho dozvíte. Například z různých skupin kam patří atd.

A co facebook a starší generace ? Co se týče té nejstarší generace tak nikdo z mích prarodičů facebook nemá. Oni vlastně ani neumí ovládat počítač. Když jednou za půl roku potřebují něco na internetu najít tak jim s tím pomáhám. Ale jinak nic proti tomu nemám. Naopak je super když lidé jdou s dobou a dovedou se přizpůsobit.
Co se týče rodičů tak jenom moje máma má facebook. Ne aby sledovala moje fotky, statusy a přátelé. No ona tak celkové sleduje všechny =D Pořád sedí na face a sleduje něčí fotky a statusy.

A na závěr víte co totálně nechápu ? Když někdo ví, že na face chodí jeho rodiče nebo přátelé rodičů a přitom si tam dávají fotky jak kouří nebo statusy kde informují jak si pořádně zapařili. No není na tom nic zvláštního až na to že některým je třeba jen 13. Teda já kdybych se někam šla opít nebo zhulit tak bych to určitě nepsala na face =D Prostě debilita
 


Komentáře

1 The Crayon The Crayon | Web | 27. ledna 2012 v 15:38 | Reagovat

Na sociální sítě máme zhruba stejný názor :)) Jinak máme stejný obrázek. (Myslím tím u článku na téma týdne) :DD

2 ..::GirL WiTh SmiLe =):.. ..::GirL WiTh SmiLe =):.. | Web | 27. ledna 2012 v 15:39 | Reagovat

To je pravda..Niektoré sa vážne nepoučia.. A čo už raz dáš na facebook..tak to stadial už nikdy nezmizne..aj keď to zmažeš.. Ale no hold, každý je strojcom svojho šťastia..a ľudia sa učia na vlastných chybách..x)..Vážne sa niekedy musí stať niečo vážne, aby si ľudia začali uvedomovať, že ich konanie nebolo asi veľmi správne..

3 Kari & Chilli Kari & Chilli | Web | 27. ledna 2012 v 19:14 | Reagovat

dobré =D =o))) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama